חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

חומרים ושיטות

שבעים (70) נשים הגיבו לפרסום בעיתון שקורא להשתתפות במחקר מבוקר עם סמיות כפולה של כאבי מחזור. אלו שנענו עברו סינון טלפוני והוצאו מהמחקר אם לא היה להן כאבי מחזור בכל מחזור

או שהן אובחנו כסובלות מכאבי מחזור קשים משניים (אנדומטריוסיס, מחלת דלקתיות באזור האגן, וסיבים). 65 הנשים הנותרות קיבלו מידע בדואר על המחקר, טופס הסכמה שמאשר שהן מבינות

את מהות המחקר ושהן מסכימות להשתתף בו, ושאלון בית של מקגיל עם הוראות כיצד למלא אותו. הסבירו להן בטלפון שהן יקבלו מכשיר מקודד שלא הן ולא הבוחנים לא ידעו אם הוא אמיתי או פלצבו.

יותר מזה, הן עודכנו בטלפון ובכתב שנשלח אליהן, שזה מחקר שמשלב מכשיר מטאלי ושהן צריכות להמשיך בטיפול הרגיל שלהן לכאבי מחזור אם יש צורך.

המכשירים המגנטים,  (טייק קר, מאגנו פולס, בריסטול, אנגליה) על יסוד מתכתי של 2700 גאוס ( בדיקות משטח שנעשו על  ידי היצרן במשטח הגוף ידי שימוש במודד גאוס)

עם צלחת מכוונת שרשומה כפטנט שעוצבה במיוחד כדי לאפשר מדידת גאוס גבוה ביחס לשטח קטן (תמונה 1), בעת שמכשירי הפלצבו היו מגנטים עם כוח מוחלש של 140 גאוס.

שני המכשירים נראו זהים לחלוטין ועוצבו כך שיוצמדו בבטחה על התחתונים על ידי תפס מגנטי בין שני חלקים של המכשיר שהוצמד בשני צידי הבד של התחתונים באזור בטן תחתונה.

הכוח המגנטי של מכשיר הפלצבו היה  חזק מספיק כדי לאבטח אותו במקום וללא השוואה למכשיר אמיתי. הנבדקים לא ידעו שהוא מכשיר חלש יותר. אף אחת מהנבדקות לא הכירה אחת את השנייה.  

שני המכשירים האמיתי והפלצבו הותקנו באותו האופן. אחרי שהחזירו את טופס ההסכמה כל אישה קיבלה מכשיר אמיתי או פלצבו כפי שנבחר על ידי מחשב (נוצר רנדומאלית על ידי ספר המכשירים)

ממאגר של מכשירים אמיתיים ופלצבו מעורבבים, שכל אחד מהם נושא קוד של 3 ספרות. רצפים וקודים הוסתרו על ידי היצרן עד אחרי שהמחקר הושלם ונחשפו רק אחרי שכל נתוני הכאב וכאבי הסימפטומים נרשמו.

הנשים התבקשו לשים את המכשיר יומיים לפני מועד המחזור המצופה הבא ולהשאיר את המכשיר במקומו מלבד בזמן המקלחת ועד סוף תקופת המחזור. אחרי 4-5 שבועות יצרו קשר עם הנחקרות דרך הטלפון

ומלאי הנתונים שלהן, כולל שאלון הכאב של מקגיל, אושרו דרך הטלפון.  הדבר נעשה על מנת לתת אופטימיזציה לאיסוף המידע והוסתר מהחוקר סוג המכשיר שהנבדקות השתמשה בו.

הנבדקות התבקשו לדרג את חווית הכאב שלהן לאורך כל המחזור בהשוואת החוויה אחרי לבישת המכשיר לחוויית המחזור הרגילה שלהן.  לאחר מכן הן התבקשו לשלוח את שאלון מקגיל כחלק מההערכה שלהן.

חזרה לתוכן העניינים

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד